top of page

Očkování je benefit!

Očkování proti chřipce je výhodné.

Chrání zdraví zaměstnanců i firemní finance. 

Chřipka může s firmou pěkně zatočit

Chřipka je virové onemocnění, které může dát zabrat i zdravému dospělému člověku. Rozhodně se nevyplatí ji podceňovat. V některých případech může způsobit vážné komplikace, které končí hospitalizací nebo dokonce úmrtím. Chřipka je navíc velice nakažlivá a rychle se šíří, proto nemocný na pracovišti může snadno nakazit své kolegy. Nemoc se nejčastěji projeví do dvou dnů. 

Očkování proti chřipce se vyplatí

Jako by nestačilo, že onemocnět chřipkou je samo o sobě nepříjemné. Příznaky chřipky navíc mohou trvat až 14 dní. Dvoutýdenní absenci v práci pocítí na svém příjmu nejen zaměstnanec, ale i zaměstnavatel. Nejúčinnější ochranu před chřipkou představuje očkování. Chrání zdraví zaměstnanců i firemní rozpočet. 

Spočítejte si, kolik vás ročně stojí chřipka 

Položte si otázku. Kolik zaměstnanců ve vaší firmě onemocní chřipkou během zimních měsíců? A víte, kolik to vaši firmu stojí? Určitě více, než pokud byste svým zaměstnancům nabídli očkování proti chřipce. Chřipka se zkrátka nevyplatí firmě ani zaměstnanci. 

 

5 důvodů, proč zavést očkování proti chřipce ve firmě
  1. Chráníte zdraví zaměstnanců.

  2. Snížíte počty pracovních neschopností ve firmě.

  3. Ochráníte zaměstnance před výpadkem příjmu z důvodu pracovní neschopnosti. 

  4. Předejdete ztrátě výdělku firmy a nákladům na náhradu mzdy zaměstnanci v době nemoci.

  5. Díky očkování vaše firma celkově ušetří.

Kdy je nejvhodnější doba pro očkování

Nejvhodnější doba pro očkování je před začátkem chřipkové epidemie. Ta Českou republiku postihuje v chladných měsících roku, nejčastěji mezi prosincem a březnem. Vakcíny pro danou sezónu se na trhu obvykle objevují v září. Ideálním termínem pro očkování je proto říjen a listopad. Ochrana vůči onemocnění nastoupí přibližně 2 týdny po očkování, proto by očkování nemělo být odkládáno až na začátek chřipkové epidemie.*


* Zdroj: Státní zdravotní ústav, https://szu.cz/tema/a-z-infekce/ch/chripka/ockovani-proti-sezonni-chripce-otazky-a-odpovedi/ 

Kdo by se e ockovat
bottom of page